Alexandrite Lazerin Yan Etkileri

Alexandrite Lazer Epilasyon Uygulamasında Olası Yan etkiler

Alexandrite Lazerin Yan Etkileri; Alexandrite lazerler güvenilir lazerlerdir. Fakat başta doğru değerlendirme yapılmazsa yan etkilerede neden olabilirler.

Alexandrite Lazerin Yan Etkileri
Alexandrite Lazerin Yan Etkileri

Alexandrite lazerler sadece açık cilt tiplerinde uygulanabilirler. Bu nedenle başt buna dikkar edilmelidir. Koyu tene uygulanır ise yanık ve lekelere neden olabilir. Bronz tende uygulama koyu tenden bile kötüdür. Çünkü bronz tende aşırı artmış bir melanin aktivitesi söz konusudur. Cilt açılıncaya kadar beklemek gerekir.

Alexandrite lazer epilasyonun en çok korkulan başka bir yan etkisi de yüz boyun bölgesine uygulandığında ince tüylerde tetikleme yapmasıdır. Bu yan etki oluşur ise tekrar eden seanslardan da fayda görülmez. Özellikle hafif koyu tenli kişilerde ve ince yüz tüylerinde bu yan etki görülme ihtimali fazladır. Burada ekibin tecrübesi hasta seçiminde başladığından önemlidir. Tecrübeli merkezler alexandrite lazeri yüz bölgesinde uygulamaktan kaçınırlar.
Bu nedenle bu işi iy bilen klinikler genelde alexandrite lazerin yanı sıra diode lazerde bulundurlar. Bu bölge uygulamalarını diode lazerlerle yapmayı tercih ederler.

Alexandrite Lazerin Yan Etkileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir