Alexandrite Lazerin Teknik Özellikleri

Alexandrite Lazerlerin Teknolojik Özellikleri

Alexandrite lazerler tüm lazerlerin genel teknik özelliklerine sahiptir.

 

alexandrite lazer
alexandrite lazer

Lazer aletinin içindeki iki adet lambada lazer enerjisi üretilir. Bu teknolojiye flash lamb teknolojisi denmektedir. Üretilen lazer enerjisi birtakım ayna düzenekleriyle toplanır. Lazer ışınlarının en temel özelliklerinden biri birbirine paralel hareket eden ışın demetlerini içermesidir. Bu lazerlerde böyledir.

Aynalar yardımı ile toplanan lazer ışınları fiber kablo ismi verilen özel bir kablo ile handpiece denen bir el aletine aktarılır. Bu el aleti ile kullanıcı lazer ışınlarını kontrol eder. Yani istediği yere istediği kadar ve hızda atış yapabilir.

Lazer dozu epilasyonda önemli bir parametredir:

Lazer dozu epilasyonun etkinliğini belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Lazer dozunun yüksek olması etkinliği arttırır. Fakat yüksek lazer dozları cilde zarar verebilir. Bu nedenle lazer dozlarını cilt tipine göre dermatoloji uzmanları ayarlarlar. Uzman ve lazer konusunda tecrübeli kişilerin bu uygulamaları yapmaları bu nedenle önemlidir.

Lazer pulse süresi

Pulse süresi lazer enerjisinin ne kadar bir zaman aralığında verileceğini ifade eden bir parametredir. Koyu cilt yapısında olanlarda bu pulse süresi arttırılır.

Alexandrite Lazerin Teknik Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir