Alexandrite Lazer Sizin İçin Uygun mu?

Alexandrite Lazer; Alexandrite lazerin size uygun olup olmadığına ön görüşmede doktorlar karar vermelidir.

Biz burada alexandrite lazerler için genel kurallardan bahsederek sizin kafanızda genel bir bilgi oluşturmak istedik.

Alexandrite Lazer Sizin İçin Uygun mu
Alexandrite Lazer Sizin İçin Uygun mu

Alexandrite Lazerler Hangi Durumlarda Uygulanamaz?

Alexandrite lazerler dalga boylarının kısa olmasından dolayı ciltte derine inmez. Bu özellikleri nedeniyle derin yerleşimli kıllarda etkileri zayıftır. Vücudumuzda sırt, kol ve yüz kılları diğer kıllara göre daha derinde yerleşirler. Bu nedenle bu bölgelerde alexandrite lazerleri önermiyoruz.

Alexandrite lazerleri yüz ve boyun bölgesinde kullanımı da önerilmez. Bunun nedeni ise işlem yapılan alanda bulunan ince ayva tüylerinde artışa sebep olmasıdır. Bu tüyler kıl haline gelir. Fazlaca uzamaya başlar. Yani epilasyon amacıyla yapılan bu işlem ters etki ile indüksiyon ile sonuçlanır.

alexandrite lazer ön değerlendirme
alexandrite lazer ön değerlendirme

Alexandrite lazerlerin tüylerde yaptığı bu tetikleyici etkisinin nedeni henüz çözümlenmemiştir. Hatta yapılan alanın yanında da çıkması enteresan bir durumdur. Tüyler tetiklendiğinde tedavisi zordur. Birçok seans yapılsa bile faydalı olmayabilir. Alexandrite lazerlerin yaptığı bu yan etki oluşmuş ise bir süre ara verip diode lazerlerin kullanılabileceğine inanıyoruz. Fakat bu tedavinin işe yarayacağının garantisi verilemez. Alexandrite lazerlerin kullanılamadığı başka bir durumda koyu tenli kişilerdir. Koyu tenlilerde alexandrite lazerin uygulanamayacağı çok nettir.

Alexandrite lazer uygulanan bir kimse bronzlaşmış ise alexandrite lazer  epilasyon yine aynı sebeplerle uygulanmamalıdır. Kişinin bikini izine bakarak açılıncaya kadar beklemek gerekir. Aksi halde kabuklanmalara, yanıklara ve lekelenmelere neden olunabilir.

Alexandrite Lazer Sizin İçin Uygun mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir