Alexandrite Lazer Uygulama Prosedürü

Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır? Alexandrite lazer epilasyon uygulamasından önce doktorlar görüşme sırasında cilt ve kıl yapısının bu lazere uygun olup olmadığına bakarlar.

Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır, Koltuk altı alexandrite lazer epilasyon uygulaması
Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır, Koltuk altı alexandrite lazer epilasyon uygulaması

 

Alexandrite lazer uygulamasından önce bölgedeki kıllar traş makinası ile kısaltılır. Bu nedenle hemen seansa başlamak için 4 gün kadar önce bölgeyi jilet yada makina ile kısaltabilirsiniz. Daha sonra bölgedeki kılların tam olarak temizlediğinden emin olunur. Uzun kalan kıllar lazerle yanarak cilde zarar verebilir.

Alexandrite lazere uygun iseniz doz ayarlaması size özel tayin edilerek uygulamaya başlanır. Uygulama öncesinde bölgeye ağda yapmamış ve cımbızla almamış olmanız gereklidir. Bölgedeki kıllar traş makinesi ile kısaltılır. Bölge kozmetiklerden ve parfümlerden silinerek temizlenir. Daha sonra doktorlar isterlerse test atışı yaparak etkinliği ve ciltte oluşan raksiyonu 15 dakika kadar sonra değerlendirirler.

Alexandrite lazerlerin başlık çapları 18–15–12 mm dir. Yani üç farklı başlık vardır. Bu başlıklardan en çok 15 mm olanı kullanılmaktadır.

Bu uygulama sırasında başlığın alanı kadar olan alandaki tüm kıllar her atışla taranmış olur. Alexandrite lazerlerle uygulama yapılan bölge tamamen taranır.

Her atışta bölgedeki kılların yandığı gözlenir. Bu esnada iğne batması gibi geçici bir ağrı duyulur. Cihazlarda bulunan soğutma sistemleri ve extra soğutmalarla bu his azaltılır. İşlem yapılan alanlarda oluşan hafif kızarma ve kıl köklerinde kızarma ve şişme normaldir. Lazerin etkinliğini gösterir.

İşlem sonrası fazla kızarıklık oluşursa extra soğutma yapılması faydalı olur. Lazer epilasyon uygulanan alan nemlendirici kremlerle nemlendirilir. Bir iki hafta kadar güneşten korunmak gerekir. Bronzlaşmak amacıyla güneşlenemek bu zaman diliminde lekelere neden olabilir. Ayrıca bronz tenlerde lazer uygulanmadığını ayrıca belirtmekte fayda var. Özellikle alexandrite lazerler için bu durum önemli risk oluşturmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Daphne Lazer

Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir